Grupa Lotos ma do zainwestowania 500 mln zł w Polimery Police

  • 04.05.2019, 23:38
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Grupa Lotos ma do zainwestowania 500 mln zł w Polimery Police
Podpisano list intencyjny pomiędzy Grupą Azoty Police, jak i Grupą Azoty z Grupą Lotos w sprawie finansowania projektu Polimery Police.

Grupa Azoty, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police i PDH Polska (spółka celowa Grupy Azoty i Grupy Azoty Police realizująca projekt Polimery Police) oraz Grupa Lotos podpisały list intencyjny dotyczący rozpoczęcia i prowadzenia rozmów w sprawie potencjalnego udziału Grupy Lotos w finansowaniu projektu Polimery Police.

Prowadzone na podstawie listu intencyjnego rozmowy mają dotyczyć objęcia przez Grupę Lotos nowych akcji w kapitale zakładowym PDH i wniesienia wkładu pieniężnego na kapitał zakładowy PDH do 500 mln zł.

"Zawarcie listu intencyjnego z Grupą Lotos to ważne wydarzenie dla realizacji projektu Polimery Police. Liczymy na pomyślne zakończenie rozmów. Zainteresowanie naszego potencjalnego partnera i możliwe zaangażowanie finansowe to sygnały wskazujące na potencjał biznesowy projektu w Policach. Jesteśmy pewni, iż będzie on korzystny inwestycyjnie zarówno dla spółek z Grupy Azoty, jak i partnerów zewnętrznych" - powiedział prezes Grupy Azoty Police oraz Grupy Azoty Wojciech Wardacki

"Projekt Polimery Police ma kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki. W naszej ocenie inwestycja może istotnie poprawić pozycję kraju na europejskim rynku producentów polipropylenu. Polska zredukuje ujemny bilans handlowy w segmencie tworzyw sztucznych i może zostać największym producentem w regionie CEE. Ponadto Polimery Police to także rozwój niezależności energetyczno-surowcowej kraju, dzięki oddaniu nowego terminalu paliw płynnych oraz powstanie szeregu wysokokwalifikowanych miejsc prac, a jednocześnie solidna baza do rozwoju polskiej nauki, w tym sektora badawczego" - dodał prezes Wardacki.

Zarówno Grupa Azoty Police, jak i Grupa Azoty wskazują, że list intencyjny nie stanowi wiążącego zobowiązania do udziału Grupy Lotos w finansowanie projektu Polimery Police.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe