Michał Wilkocki jechał na podwójnym gazie.

  • 29.04.2019, 23:11 (aktualizacja 03.05.2019, 13:13)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Michał Wilkocki jechał na podwójnym gazie. Fot. GS24
Michał Wilkocki - przewodniczący Rady Miasta Szczecin zrezygnował ze wszystkich funkcji.

Specjalne oświadczenie, które pojawiło się na profilu Michała Wilkockiego na Facebooku.

„Z dniem 29 kwietnia złożyłem rezygnację z mandatu radnego Rady Miasta Szczecin, radnego Rady Osiedla Gumieńce. Rezygnuję też ze wszystkich funkcji publicznych.
Powodem tych decyzji jest nieodpowiedzialne zachowania, jakiego dopuściłem się prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Znam wagę tego czynu i zdaję sobie sprawę z tego, ile złego mogłem przez takie zachowanie wyrządzić.

Dziś wiem, że najważniejsze jest to, że nie doszło do żadnego wypadku i nikomu nic złego się nie stało, a konsekwencje poniosę sam.

Przepraszam moich bliskich, wyborców, koleżanki i kolegów radnych, współpracowników, mieszkańców, których oczekiwania zawiodłem. W mojej sytuacji, decyzja o rezygnacji ze wszystkich funkcji jest honorowym i jedynym możliwym rozwiązaniem. Wierzę, że dane mi będzie kiedyś odzyskać stracone zaufanie”

- Znam Michała i jego podejście do obowiązków, dlatego trudno mi uwierzyć w to co się stało. Wiem za to, że podjął jedyną możliwą w tej sytuacji decyzję. Rezygnacja i skrucha to jedyna właściwa droga. Michał ma wystarczająco dużo czasu, aby udowodnić, że to co się wydarzyło było głupim wybrykiem. Dziś bezwzględnie zachował się źle i nie może być akceptacji dla takiego zachowania - napisał na Facebooku prezydent Szczecina. 

Oświadczenie w tej sprawie przedstawił Klub Radnych Bezpartyjni: "Rezygnacja z funkcji publicznych to jedyna możliwa decyzja, dlatego bez usprawiedliwiania, lecz ze zrozumieniem przyjmujemy rezygnację naszego kolegi Michała Wilkockiego o złożeniu mandatu radnego Rady Miasta Szczecin. Uważamy, że decydując się na taki krok Michał zachował się honorowo, podobnie jak czynił to zawsze w swojej pracy.

Z całą stanowczością chcemy podkreślić, że nie ma i nie może być usprawiedliwienia dla takiego zachowania. Wiemy, że Michał i jego bliscy maja teraz przed sobą trudny okres, dlatego prosimy o próbę zrozumienia jego sytuacji. Wierzymy, że błąd, przez który Michał wykreślił się z życia publicznego, nie stanie się powodem skreślania go jako człowieka.

Jednocześnie informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, wygasają wszystkie inne funkcje, tj. przewodniczący klubu i przewodniczący Rady Miasta. Decyzje o tym, kto będzie reprezentował klub bezpartyjnych w RM Szczecin oraz kogo desygnujemy na przewodniczącego Rady Miasta zapadną przed majową sesją (28 maja b.r.)."

Według nieoficjalnych informacji były już przewodniczący Rady Miasta Szczecin Michał Wilkocki został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu w nocy z 26 na 27 kwietnia. Prokuratura przedstawiła mu już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Redakcja Telewizji Pomerania
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe