Aktualizacja: Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach.

  • 26.04.2019, 12:15 (aktualizacja 07.05.2019, 23:02)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Aktualizacja: Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach.
Coraz więcej pożarów lasów w regionie

Ze względu na  wysoką  temperaturę i brak deszczu poziom wilgotności ściółki w lasach spadł do poziomu wilgotności kartki papieru. Dynamicznie wzrasta. liczba pożarów w lasach. Tylko wczoraj w całym kraju wybuchło 200 pożarów lasów i 500 pożarów traw.

Od początku roku we wszystkich lasach było ponad trzy i pół tysiąca interwencji, a w regionie wybuchło prawie 200 pożarów. W tym roku w pożarach zginęły dwie osoby. Strażacy ostrzegają - jest wyjątkowo sucho.

Najprawdopodobniej przyczynami tych pożarów są  wypalania traw To również pożary, które są bardzo trudne do opanowania i obejmują dużą powierzchnię. Koszty społeczne są ogromne;  giną ludzie,i płoną budynki 

Pod koniec marca Komenda Główna Policji rozpoczęła akcję "Stop pożarom traw!". 
Ma ona  uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, lecz także prawnie zabronione.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe