Szczecińska Kolej Metropolitalna dofinansowana przez UE

  • 06.05.2019, 02:27 (aktualizacja 22.05.2019, 06:40)
  • Jacek Siwek
Szczecińska Kolej Metropolitalna dofinansowana przez UE
Za trzy lata ruszy szybsza komunikacja miejska

Unia Europejska zatwierdziła pół miliarda złotych dofinansowania dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, której zakładany całkowity koszt ma wynieść 700 mln.PLN . Rozpoczęto już prace budowlane przy węźle Łękno, a w najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa dworca Niebuszewo. Zatwierdzono też listę przystanków oraz plan trasy. SKM będzie składać się z czterech linii łączących Szczecin z Policami, Gryfinem, Stargardem oraz Goleniowem.

Projekt obejmuje modernizację i budowę torów, rekonstrukcję dworców oraz powstanie nowych przystanków. W sumie będzie ich 40, w tym 26 na terenie Szczecina. Nowe przystanki SKM zostaną zlokalizowane między  innymi przy Cmentarzu Centralnym, Parku Naukowo-Technologicznym, osiedlu Chemik w Policach i Lotnisku w Goleniowie.Przewiduje się częstotliwość kursowania pociągów co 15 minut w szczycie oraz co 30 minut poza szczytem. W konsekwencji uruchomienia szybkich połączeń kolejowych pomysłodawcy inwestycji zakładają, oprócz ułatwień komunikacyjnych dla szczecinian, poważne odciążenie ruchu samochodowego w mieście. 

 

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe