Mimo porażki z Legią, Pogoń nadal walczy o puchary.

• 14.04.2019, 15:35 (aktualizacja 20.04.2019 20:52)
  • Jacek Siwek
Do przerwy było rewelacyjnie.

Ostatni mecz ekstraklasy przed awansem do grupy mistrzowskiej piłkarze "Pogoni" rozegrali w Warszawie z Legią. Do przerwy "Pogoń" prowadziła 1:0, jednak chwila braku koncentracji w obronie na początku drugiej połowy meczu kosztowała Portowców utratę 3 punktów.

Mimo przegranej, dzięki potknięciom Lecha i Wisły nasza drużyna utrzymała 7 miejsce w tabeli, awansując w ten sposób do dalszych rozgrywek w grupie mistrzowskiej. Przed "Pogonią" teraz szansa na walkę o 4 miejsce premiujące udziałem w pucharach europejskich, lub treningowe potraktowanie dalszych rozgrywek, z próbą wprowadzenia młodych zawodników do pierwszego składu. Mając na uwadze ostatnie osłabienia składu oraz słabsze wyniki w końcówce sezonu - to drugie rozwiązanie jest bardziej prawdopodobne.