Protest pracowników sądów

  • 10.04.2019, 23:02
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Protest pracowników sądów
Pracownicy sądów znów wyszli na ulice

„Dość pracy za grosze", „Bez nas sądy nie istnieją". Z transparentami tej treści pracownicy szczecińskich i stargardzkich sądów ustawili się w środę  przed gmachem przy pl. Żołnierza Polskiego żądając podwyżki płac o 800 zł. Pracownicy administracyjni sądów i asystenci sędziowscy w całej Polsce protestowali już w styczniu żądając tysiąc złotowej podwyżki. Wtedy obiecano im 200 zł, skąd wygospodarować pieniądze na wypłatę pozostałej sumy, miano zdecydować później.

Dlatego pracownicy sądów znów wyszli na ulice. Chcą przypomnieć decydentom, że wtedy w ramach protestu nie przychodzili do pracy (masowo idąc na chorobowe). Spowodowało to odwołanie mnóstwa rozpraw. W wielu sądach w kraju praca była całkowicie sparaliżowana. Dziś ostrzegają, że sytuacja może się powtórzyć.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe