9 rocznica katastrofy smoleńskiej

  • 10.04.2019, 11:46 (aktualizacja 03.05.2019, 13:13)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
9 rocznica katastrofy smoleńskiej Fot. MAXIM MALINOVSKY

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie i politycy PiS wzięli udział w środowej mszy św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, która rozpoczyna obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej 

Prezydent Andrzej Duda w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej, przybył z kolei na Wawel, by oddać hołd spoczywającej w krypcie katedry na Wawelu parze prezydenckiej: Lechowi i Marii Kaczyńskim.

Osobne uroczystości z udziałem Grzegorza Schetyny, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Rafała Trzaskowskiego i Sławomira Nitrasa odbywają się  na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Tragedia smoleńska głęboko zraniła serce i duszę naszej Ojczyzny. Zginął Prezydenta Lech Kaczyński wraz z małżonka Marią oraz dziesiątki najznamienitszych przedstawicieli narodu. Byli wśród nich: ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, szefowie instytucji państwowych, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych RP, duchowni, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych, a także członkowie załogi i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu" - przypomina marszałek Kuchciński.

Las katyński - niemy świadek ludobójstwa dokonanego 70 lat wcześniej na polskich oficerach - "stał się ponownie symbolem cierpienia i tragedii narodowej".

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe