W polskich szkołach rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

  • 10.04.2019, 10:57 (aktualizacja 20.04.2019, 20:54)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
W polskich szkołach rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

Pomomo trwającego strajku nauczycieli do egzaminu gimnazjalnego w całej Polsce przystąpiło ponad 350 tys osób w ponad 7 tys szkół. Wcześniej,  istniały obawy o skompletowanie na czas komisji egzaminacyjnych, zostały one jednak uzupełnione m.in. przez emerytowanych nauczycieli i pracowników pedagogicznych, którzy zgłosili się kilka dni wcześniej. 

W naszym regionie 309 gimnazjów  bierze udział w egzaminach, które rozpoczęły się  o godzinie 9 - to oficjalna informacja Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. 

Jak powiedziała rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Szczecinie, egzamin gimnazjalny rozpoczął się we wszystkich szkołach, w których był planowany. - Dyrektorzy poradzili sobie ze skompletowaniem komisji nadzorujących egzamin i na tę chwilę nie mamy sygnałów o kłopotach z jego przeprowadzeniem. Zdaniem Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy pełna frekwencja to zasługa przede wszystkim samorządowców i dyrektorów placówek oświatowych.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe