Strajk nauczycieli w Szczecinie

  • 08.04.2019, 23:51 (aktualizacja 10.04.2019, 12:03)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Strajk nauczycieli w Szczecinie
Kuratorium oświaty podaje, że w województwie zachodniopomorskim strajkuje ponad 77 proc. szkół.

 

W Szczecinie na 52 przedszkola publiczne strajkuje 28, na 41 szkół podstawowych strajkuje 38, na 33 szkoły ponadgimnazjalne strajkuje 29 i na 13 szkół specjalnych strajkuje 11.

Ze wszystkich strajkujących szkół mamy informacje, że trwają przygotowania do egzaminów. Nie spotkałem się z informacją z jakiegoś samorządu, że egzaminy się nie odbędą - mówi Jacek Sołtysiak, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

Kuratorium oświaty również prowadzi bazę osób, które mają odpowiednie uprawnienia i mogą wziąć udział w komisjach egzaminacyjnych. W tej chwili są zarejestrowane 64 osoby

Według zastępcy prezydenta Szczecina Krzysztofa Soski strajk przebiega spokojnie  Szkoły zgłaszają braki kadrowe, jeśli chodzi o przeprowadzenie egzaminów. W  chwili obecnej brakuje 50 nauczycieli do obsadzenia komisji egzaminacyjnych. Krzysztof Soska poinformował też, że są w fazie tworzenia bazy nauczycieli rezerwowych i mają ich w tej chwili 52, co oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem uda się przeprowadzić egzamin gimnazjalny.

W celu zabezpieczenia prawidłowego przeprowadzenia egzaminów, wystąpiliśmy do rektorów szczecińskich uczelni z prośbą o ewentualne skierowanie chętnych pracowników naukowych posiadających przygotowanie pedagogiczne do prac w komisjach egzaminacyjnych - powiedział Krzysztof Soska.

    

Prezes zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Adam Zygmunt powiedział, że na jego prośbę Prezesi niektórych oddziałów zwolnili ze strajku niektóre placówki specjalne, bursy oraz internaty, gdzie potrzebna jest całodobowa opieka . Dodał, że zwolennicy strajku byli zdeterminowani. Nie ustąpiliśmy z naszych żądań, bo są one bardzo konkretne. Podwyższenie pensum kosztem zwalnianych pracowników, które zaproponował rząd, nie mieści nam się w głowie.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe