W niedzielę wybieramy Rady Osiedli

  • 06.04.2019, 21:53 (aktualizacja 10.04.2019, 01:21)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
W niedzielę wybieramy Rady Osiedli
W niedzielę szczecinianie zadecydują, komu powierzyć przyszłość swoich osiedli.

868 kandydatów na radnych osiedlowych walczy o 567 mandatów. 

A co wiemy o samych kandydatach? Średnia wieku wszystkich potencjalnych radnych to 49 lat. Jest wśród nich aż trzech osiemnastolatków, najstarsza osoba ma natomiast 83 lata. Wśród kandydatów przeważają panowie – 480. Pań jest 388. Ponad połowa chętnych ma wyższe wykształcenie.

Mieszkańcy Szczecina wybiorą członków 32 Rad Osiedli. Na terenie pięciu wybory nie odbędą się, ze względu na zbyt małą liczbę kandydatów. Chodzi o RO:  Golęcino –Gocław, Nowe Miasto, Osów, Łękno i Międzyodrze – Wyspa Pucka. Zgłoszeni kandydaci automatycznie wejdą w skład nowych Rad.

Na pozostałych osiedlach zainteresowanie działalnością w Radach Osiedli jest dużo większe. Najwięcej, bo aż 49 osób, ubiega się o mandat radnego na osiedlu Pogodno, na którym Rada liczy 21 osób. Spośród Rad piętnastoosobowych bank rozbiły Pomorzany - z 42 kandydatami.

Przypominamy, że radnych wybieramy już w najbliższą niedzielę. Na każde osiedle przypada jedna Osiedlowa Komisja Wyborcza i jeden lokal wyborczy, co oznacza, że wszyscy mieszkańcy danego osiedla głosują w tym samym miejscu. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 9.00 – 20.00. Głosować na kandydatów do swojej RO może każdy mieszkaniec danego osiedla, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat i jest ujęty w rejestrze wyborców.

Głosujemy stawiając na karcie do głosowania znak x w kratce z lewej strony obok nazwisk najwyżej tylu kandydatów, ile wynosi bezwzględna większość statutowego składu Rady. W przypadku większości Rad jest to 8 osób. Tylko w przypadku RO Pogodno i RO Gumieńce mieszkańcy mogą zagłosować na 11 kandydatów. Dozwolone jest również oddanie głosu na mniejszą liczbę kandydatów. Nazwiska kandydatów będą umieszczone na kartach do głosowania w kolejności alfabetycznej.

 

Wyszukiwarka Osiedlowych Komisji Wyborczych z mapkami dojazdu, pełne listy kandydatów na radnych oraz zasady głosowania dostępne są na stronie internetowej: www.wybory.osiedla.szczecin.pl

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe