Rozpoczęto budowę nowego stadionu "Pogoni".

  • 05.04.2019, 01:05
  • Jacek Siwek
Rozpoczęto budowę nowego stadionu "Pogoni".
Stadion, po raz pierwszy otwarty ponad 100 lat temu, stanie się znów nowoczesnym obiektem sportowym.

Początki boiska piłkarskiego w miejscu obecnego stadionu "Pogoni" sięgają 1914 roku, jednak w 1923 oddano do użytku stadion z trybunami,boiskiem i bieżnią lekkoatletyczną. Po zniszczeniach wojennych stadion odbudowano w przedwojennym kształcie i po kilku kosmetycznych zmianach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, obiekt doczekał się radykalnej przebudowy.

Kibice oraz sportowcy przez najbliższe najbliższe 3 lata będą narażeni na wiele niedogodności oraz radykalnie zmniejszoną ilość miejsc na widowni, jednak wynagrodzi im to nowoczesny stadion mieszczący ponad 20 tysięcy osób. Projekt przewiduje stworzenie nowej trybuny od strony ulicy Twardowskiego, zadaszenie stadionu , budowę nowego zaplecza a także kompleksów treningowych. Zdaniem twórców projektu oraz inwestorów będzie to najnowocześniejszy obiekt sportowy w kraju.

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe