Strajk nauczycieli prawie pewny

  • 02.04.2019, 00:16 (aktualizacja 02.04.2019, 00:25)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Strajk nauczycieli prawie pewny
Możliwy jest scenariusz, że nikt nie wypisze świadectw

W Szczecinie 69 proc. placówek za strajkiem, w Koszalinie 96 proc.

Zachodniopomorscy nauczyciele są za strajkiem. Za tą formą protestu w województwie opowiedziało się ponad 80 proc. placówek oświatowych. - To oznacza, że strajk będzie. Nauczyciele chcą walczyć o godne zarobki - ogłosili na konferencji prasowej Maria Świerczek i Adam Zygmunt, liderzy ZNP w regionie

We wtorek zachodniopomorski Związek Nauczycielstwa Polskiego dysponował danymi, że na 798 placówek oświatowych w województwie do strajku chce przystąpić 651. To 81,5 proc. wszystkich placówek oświatowych. W Szczecinie gotowość strajkową zadeklarowało 69 proc. placówek. Na 155 szkół, przedszkoli czy burs ta forma protestu ma odbyć się w 107.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe