Kombatanci nie chcą placu im. Pawła Adamowicza w Szczecinie

  • 01.04.2019, 23:48 (aktualizacja 20.04.2019, 20:55)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Kombatanci nie chcą placu im. Pawła Adamowicza w Szczecinie Fot. PAP
Stowarzyszenie Społeczne "Grudzień 70" "Styczeń 71" nie chce placu im. Pawła Adamowicza w Szczecinie.

Członkowie Stowarzyszenia "Grudzień 70" "Styczeń 71" rozesłali swój apel do mediów i zwrócili się o poparcie do mieszkańców Szczecina.

W oświadczeniu skierowanym do Rady Miasta Szczecin członkowie stowarzyszenia napisali, że "Pan Adamowicz nie miał żadnego związku i zasług dla naszego miasta". 

Stowarzyszenie, które skupia kombatantów, uczestników wydarzeń Grudnia 1970 roku postuluje, aby zmienić nazwę na Plac Porozumień Szczecińskich 80 roku. "W Sierpniu 1980 roku ponad 100 tys. pracowników szczecińskich zakładów zjednoczyło się i uczestniczyło w kilkunastodniowym strajku w obronie godności człowieka" - piszą członkowie stowarzyszenia. 

Członkowie Stowarzyszenia "Grudzień 70" "Styczeń 71" uważają że jest to bardzo ważne wydarzenie w historii miasta i całej Polski. 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe