"Dar Młodzieży" wrócił do Kraju

  • 28.03.2019, 23:43 (aktualizacja 06.04.2019, 22:09)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
"Dar Młodzieży" wrócił do Kraju PAP
Uroczyste powitanie "Daru Młodzieży", po ponad dziesięciomiesięcznym "Rejsie Niepodległości"

Po 313 dniach, przemierzeniu  36 tys. mil morskich, odwiedzeniu 18 krajów i zawinięciu do 23 portów  Dar Młodzieży zacumował przy macierzystym  nabrzeżu w Gdyni. Była eskorta dla żaglowca, gdy wpływał do portu, przemówienia oficjeli i radość  licznie zgromadzonych mieszkańców.

Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników "Rejsu Niepodległości" podziękował organizatorom rejsu oraz uczestnikom za promowanie Polski i uświetnienie stulecia odzyskania niepodległości. 

Witam was w Polsce, witamy was w ojczyźnie i witam was w Gdyni powiedział Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk i dodał, że uczestnicy "Rejsu Niepodległości" mierzyli się z żywiołem i własnymi słabościami,

Wypłynęli z wielkim przesłaniem: powiedzieć światu, że Polska jest najważniejsza i dobrze wypełnili to zadanie.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe