Homburg - modowy evergreen wśród męskich kapeluszy

  • 27.03.2019, 16:35 (aktualizacja 28.03.2019, 10:06)
  • Marzena Jagielska
Homburg - modowy evergreen wśród męskich kapeluszy pixabay
Mężczyzna z klasą ma przynajmniej jeden kapelusz w swojej garderobie.

Świat męskich kapeluszy nie może być tajemnicą dla modnego pana! Tym odcinkiem zaczynamy przegląd tego, co nosi się lub nosiło na męskiej głowie. Moda na męskie kapelusze wraca, to nie ulega wątpliwości.

Homburg to miękki kapelusz filcowy, z niedużym rondem ( lekko podwiniętym), dodatkowo opasany jedwabną taśmą. Bardzo popularny od lat 20-tych do lat 50-tych ubiegłego wieku. Nieodłączny towarzysz wielu bohaterów  filmów z tamtego okresu, kiedy to panom nie wypadała paradować z gołą głową. Swoją nazwę zawdzięcza miejscowości Bad Homburg w niemieckiej Hesji. W  mieście tym znajduje się zresztą Muzeum Kapeluszy, gdzie osobną wystawę mają właśnie homburgi. Ten typ kapelusza rozpropagował książę Walii, a późniejszy król Edward VII, który wolał go od cylindra. W późniejszych latach nosił go m.in. kanclerz Konrad Adenauer.  Jak widać, model ten cieszył się powodzeniem nawet w najwyższych ówczesnych kręgach towarzyskich. To świadczy o jego jakości i klasie.
Istnieje opinia, że "zabójcą" homburga był  John Fitzgerald Kennedy, prezydent USA w latach 1961-1963, który kapelusza nie nosił, bo źle w nim wyglądał. Skłoniło to amerykanów do odważnego kroku: rezygnacji z kapeluszy jako niezbędnego elementu męskiej garderoby.
Obecnie kapelusze kojarzą się bardziej z show biznesem. I wielką galą. Noszą go z pewną dozą nonszalancji muzycy i aktorzy. Nie ulega jednak wątpliwości, że kapelusz to najbardziej stylowy dodatek każdego pana, niezależnie od wieku. Dodaje elegancji i klasy. Zawsze podrasuje wygląd. Panowie, kapelusze w dłoń!                   

                                                                               stylistka osobista

 

Marzena Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe