Po dwóch meczach Polska ma 6 puntów i prowadzi w grupie eliminacji ME

• 24.03.2019, 22:55 (aktualizacja 07.04.2019 21:09)
  • Jacek Siwek
A mówią, że głową muru nie przebijesz. Tym razem przysłowie się nie sprawdziło

Do  meczu z Łotwą w ramach eliminacji ME w piłce nożnej Polacy wystąpili w roli zdecydowanych faworytów. Przez 75 minut spotkania przewaga polskiego zespołu nie znajdowała odbicia na tablicy wyników, a kontry Łotyszy powodowały, że w pierwszej połowie meczu Wojciech Szczęsny był częściej zatrudniany, niż bramkarz przeciwników. Polacy o ofensywie odbijali się szczelnego muru zbudowanego przez łotewskich zawodników., jednak w 75 minucie meczu przysłowie "głową muru nie przebijesz" przestało być aktualne. Robert Lewandowski strzałem głową po dośrodkowaniu Recy "odczarował" bramkę przeciwników", a chwilę później znakomita główka Kamila Glika, po rzucie rożnym egzekwowanym przez Błaszczykowskiego ustaliła wynik meczu na 2: 0.

Po dwóch meczach Polska z 6 punktami zajmuje w swojej grupie eliminacyjnej  pierwsze miejsce. Z nadzieją, że do końca rozgrywek pozycja ta nie ulegnie zmianie oczekujemy na kolejne mecze.