Sekretarz generalny Sojuszu NATO przedstawił w Brukseli swój doroczny raport

  • 15.03.2019, 01:10 (aktualizacja 08.04.2019, 23:21)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Sekretarz generalny Sojuszu NATO przedstawił w Brukseli swój doroczny raport
Tylko sześć krajów przeznacza wymagane kwoty na obronność

Jens Stoltenberg poinformował, że większość krajów członkowskich zwiększyła w ostatnich miesiącach kwoty przeznaczane na zbrojenia, jednak  wymóg dwóch procent PKB spełnia jedynie sześć krajów, w tym Stany Zjednoczone i Polska. 

W czasie szczytu w Walii kraje członkowskie Sojuszu umówiły się, że każdy z nich będzie przeznaczał na obronność co najmniej 2 procent swojego PKB. Zarówno poprzedni, jak i obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, które wydają najwięcej na zbrojenia, wielokrotnie krytykowali europejskich sojuszników za to, iż niewielu z nich wywiązuje się z wcześniejszych obietnic.

Według Jensa Stoltebnegra  w ostatnich miesiącach wydatki na obronność znacząco wzrosły w Polsce, Holandii i w krajach bałtyckich. 

Zwiększenie wydatków na obronność w krajach NATO ma być odpowiedzią na działania ze strony Rosji.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe