Prezydent Duda w korpusie NATO w Szczecinie

  • 11.03.2019, 11:31 (aktualizacja 15.03.2019, 02:08)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Prezydent Duda w korpusie NATO w Szczecinie
Od 20 lat Polska, Czechy i Węgry są członkami NATO.

Z okazji 20 lecia przystąpienia do NATO Polski, Czech i Węgier Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Kwaterę Główną Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie.

Towarzyszy mu także minister obrony narodowej MariuszBłaszczak z którym wspólnie  weźmą udział w uroczystościach rocznicowych, zorganizowanych w Koszarach Bałtyckich.

Kwatera korpusu NATO w Szczecinie powstała 20 lat temu. W 2004 roku do szczecińskiego dowództwa, które opierało się na działaniu trzech państw: Polski, Danii i Niemiec

dołączyły Estonia, Łotwa i Litwa. Obecnie jednostkę tworzy 25 państw. Od czerwca 2017 roku funkcjonuje jako Dowództwo Sił Wysokiej Gotowości. i odpowiada za

wszystkie jednostki lądowe NATO znajdujące się na wschodniej flance. 

 

Redakcja Telewizji Pomerania
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe