Muzycy z całego świata zagrają w "Sorrento".

  • 6.03.2019, 22:52 (aktualizacja 07.03.2019 02:34)
  • Jacek Siwek
Muzycy z całego świata zagrają w "Sorrento".
W rocznicę koncertu zespołu "The Rolling Stones" w Polsce - zapowiada się wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Szczecinie.

13 kwietnia 1967 roku odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie koncert zespołu " The Rolling Stones". Dla fanów muzyki rockowej jest to do dziś kultowe wydarzenie w historii polskiej muzyki. Po raz pierwszy od powstania "żelaznej kurtyny" wystąpił w Polsce będący u szczytu sławy i cieszący się światowym uznaniem  zespół, grający muzykę do niedawna w Polsce zakazaną. Histeryczne wręcz reakcje publiczności oraz ostra walka o bilety przed koncertem przeszły już do historii, podobnie jak skromny. lecz cenny wkład szczecińskiego wokalisty - Henryka Fabiana w to wydarzenie artystyczne. Wystąpił się on wraz z zespołem "Czerwono - Czarni"  jako "support" koncertu, znajdując uznanie w "uszach" Micka Jaggera 

W tym czasie Szczecin stanowił centrum polskiej muzyki rockowej, a laureaci odbywającego się w naszym mieście Festiwalu Młodych Talentów podbijali polskie estrady przez wiele kolejnych lat. Miejscem spotkań muzyków stała się kawiarnia "Sorrento", gdzie można było spotkać Czerwono- Czarnych, Czesława Niemena , Wojtka Kordę i wielu młodych zafascynowanych muzyką rockową artystów. Wśród nich był Zbyszek "Bitels" Włodarczyk, do dziś jeden z najlepszych szczecińskich gitarzystów i "czujących bluesa" wokalistów . Właśnie on jest pomysłodawcą otwartego dla wszystkich muzyków koncertu, podczas którego chętni do wspólnej zabawy zagrają razem utwór "Angie" z repertuaru "The Rolling Stones".

Organizatorzy: Zbyszek "Bitels" Włodarczyk oraz Janusz Dudziński zapraszają muzyków i fanów muzyki rockowej do "Sorrento" , gdzie w rocznicę koncertu Rolling Stonesów w Polsce - 13 KWIETNIA O GODZINIE 12.00 zagra razem kilkaset albo więcej gitar. Liczymy na dużą frekwencję gitarzystów z całego Wszechświata.

Jacek Siwek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe