Filharmonia pękała ze śmiechu i zachwytu

  • 26.03.2019, 13:54 (aktualizacja 22.05.2019, 20:20)
  • Jacek Siwek
Filharmonia pękała ze śmiechu i zachwytu
Waldemar Malicki z "Filharmonią Dowcipu" rozbawił Szczecinian

Tylko prawdziwy wirtuoz obdarzony wielką inteligencją i jeszcze większym poczuciem humoru potrafi wspaniale bawić się muzyką, a przy tym rozbawić publiczność do łez. Zebranie ponad dwudziestu takich artystów w jednym zespole wydaje się teoretycznie niemożliwe, jednak Waldemar Malicki oraz reżyser programu - Jacek Kęcik dokonali tego, o czym mogli się przekonać widzowie koncertu "Filharmonii Dowcipu" w Szczecinie. 

Charyzmatyczny lider zespołu zabłysnął oprócz znanej już wirtuozerii, bliskim kontaktem z publicznością, zaskakując nowymi , błyskotliwymi tekstami, realizując program z elegancją, niespotykaną już dziś w programach o charakterze satyrycznym. 

Połączenie kabaretu z bezbłędnym graniem muzyki poważnej wymaga od wykonawców dużej wszechstronności, z czym orkiestra pod dyrekcją Bernarda Chmielarza poradziła sobie znakomicie, wzbogacając jeszcze program o elementy choreograficzne. Altowiolistka schodząca do szpagatu w trakcie wykonywania trudnego technicznie utworu jest zjawiskiem niespotykanym na estradach.

Oprócz orkiestry gwiazdami programu byli soliści : Marcin Pomykała - tenor, oraz Anita Rywalska - sopran, którzy z dużym wyczuciem łączyli popisy wokalne z elementami satyrycznymi programu.

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe