Światowy dzień chorego w Szczecinie

  • 16.02.2019, 20:02 (aktualizacja 08.03.2019, 11:51)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Światowy dzień chorego w Szczecinie
Pacjenci którzy cały rok czekają na lekarza, dziś mieli możliwość skorzystania z porad specjalistów.

W sobotę, w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, w ramach światowego dnia chorego, lekarze przyjęli dodatkowo ponad 100 pacjentów z małych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.

Jan Paweł II ustanowił ten dzień w 1992 roku, żeby zwrócić uwagę na chorych i cierpiących, żeby im pomagać i zapewnić właściwą opiekę i leczenie - powiedziała Maria Magdalena Herczyńska, koordynator z ramienia służby zdrowia Szpitala Wojewódzkiego.

Pacjentów przyjmowali lekarze specjaliści w zakresie: kardiologii, endokrynologii, okulistyki, gastrologii, reumatologii, neurologii, ortopedii, chirurgii naczyń oraz fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone były badaniem EKG oraz ciśnienia tętniczego. Na zlecenie lekarzy wykonywano również badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

Pacjenci z regionu zostali dowiezieni na badania busami i autokarami przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W przerwach między wizytami przygotowano dla nich ciepłe napoje i poczęstunek.

 

Redakcja Telewizji Pomerania
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe