Dzień zakochanych - Walentynki

  • 14.02.2019, 11:49 (aktualizacja 05.03.2019, 10:46)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Dzień zakochanych - Walentynki
Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.

Walentynki przyjęły się u nas  łatwo i zyskały popularność,  Część z nas uważa je jednak za przejaw amerykanizacji, obcy polskiej kulturze i wypierający rodzime tradycje. Współczesnym zwyczajem walentynkowym jest przede wszystkim wysyłanie listów z miłosnymi wyznaniami do ukochanej osoby – często wierszem i anonimowo.

W Polsce stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone miłosnym wyznaniem często w formie wierszyka. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, czy pluszowych maskotek.

 

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe