Czy Francja zablokuje inwestycję Nord Stream 2 ?

  • 07.02.2019, 13:26 (aktualizacja 07.02.2019, 21:38)
  • Jacek Siwek
Czy Francja zablokuje inwestycję Nord Stream 2 ?
Francja opowiada się przeciwko budowie gazociągu.

Budowa gazociągu Nord Stream szkodzi interesom przede wszystkim Polski i Słowacji. Do państw krytykujących tą inwestycję dołączyła ostatnio Francja, zamierzając opowiedzieć się za objęciem rurociągów przebiegających częściowo poza terytorium Unii Europejskiej przepisem zakazującym łączenia przez jeden podmiot funkcji dostawcy i właściciela gazociągu. Gazprom jest zarówno dostawcą gazu, jak i właścicielem linii przesyłowej, co mogłoby zablokować kontynuację inwestycji forsowanej przez Niemcy.

Projekt Nord Stream 2 obejmuje położenie przez Morze Bałtyckie 1200 kilometrów dwóch nitek gazociągu  z Rosji do Niemiec z pominięciem Polski, jak kraju tranzytowego. W inwestycji tej uczestniczą również firmy francuskie, dlatego nieoczekiwany zwrot Francji zaskoczył przedstawicieli Niemiec w UE.

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe