Siatkarki Chemika Police nie uwierzyły we własne możliwości.

• 7.02.2019, 09:54 (aktualizacja 15.02.2019 15:33)
  • Jacek Siwek
Fenerbahce opuszcza Szczecin z kompletem punktów

Kolejny mecz siatkarek Chemika Police z faworyzowanym tureckim zespołem Fenerbahce rozpoczął się obiecująco, dając licznie zgromadzonej w publiczności nadzieję na przełamanie hegemonii klubów znad Bosforu. Od pierwszych minut spotkania w Hali Netto Arena dziewczęta z Polic objęły prowadzenie, utrzymując dochodzącą do 5 punktów przewagę, aż do piłki setowej. Gdy do finalizacji sukcesu w pierwszym secie, przy stanie 21:17 zabrakło kilku punktów siatkarki Chemika przestały chyba wierzyć w zwycięstwo. Przewaga zespołu Chemika zaczęła topnieć i mając piłkę setową siatkarki łatwo oddały decydujące punkty przegrywając 26:24.

Od początku drugiej części spotkania widać już było wyraźną przewagę zespołu Fenerbahce, choć były momenty, kiedy policzanki obejmowały prowadzenie, jednak zawodniczki tureckiego zespołu cały czas kontrolowały grę wygrywając kolejne sety do 20 i do 15.

Chemik Police zajmuje obecnie ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzyń, mając przed sobą jeszcze dwa mecze, które pozostaną jedynie walką "o honor".