W Szczecinie odra nie odpuszcza

  • 29.01.2019, 00:22 (aktualizacja 14.02.2019, 11:41)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
W Szczecinie odra nie odpuszcza Fot. Pixabay
Już 30 przypadków zachorowań na odrę

Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje o wystąpieniu na terenie województwa zachodniopomorskiego 30 przypadków podejrzeń zachorowań na odrę. 28 przypadków wykryto na terenie Szczecina i po jednym na terenie Świnoujścia i na terenie powiatu kamieńskiego. 

W większości przypadków zachorowań to przypadki, które wystąpiły jako ognisko w szpitalu MSWiA w Szczecinie przy ul. Jagiellońskiej 44. Wszystkie zachorowania dotyczą osób dorosłych.. U ośmiu osób wykryto podejrzenia zachorowań nie powiązane z powyższym ogniskiem, w tym jedno ze  szpitala w Zdrojach w Szczecinie.

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie w trosce o zdrowie mieszkańców zaleca istotne ograniczenie odwiedzin chorych w szpitalach na terenie województwa zachodniopomorskiego. Odwiedziny są zakazane lub ograniczone praktycznie we wszystkich szpitalach.  W Szpitalu MSWiA przy ul. Jagiellońskiej w związku z zachorowaniami na odrę wśród pracowników, utrzymany jest szczególny rygor sanitarny. Nadal nie są możliwe odwiedziny osób przebywających w szpitalu, a przyjmowanie nowych pacjentów jest ograniczone. 
 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe