Koncert charytatywny dla WOJTKA KORDY

  • 15.01.2019, 11:36 (aktualizacja 14.04.2019 16:12)
  • Jacek Siwek
Koncert charytatywny dla WOJTKA KORDY
Dom Kultury "13 Muz" oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe organizują koncert dla Wojciecha Kordy

W niedzielę - 3 lutego o godz.19 odbędzie się koncert charytatywny oraz licytacja , z której dochód będzie przeznaczony na wsparcie finansowe dla ciężko chorego Wojtka Kordy. 

Wojciech Korda (Wojciech Kędziora) - jeden z najwybitniejszych przedstawicieli awangardy polskiej muzyki rockowej zaczynał karierę artystyczną w "Poznańskich Słowikach" pod okiem wybitnego profesora Stefana Stuligrosza. Jako wokalista solowy zadebiutował na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (1962), znajdując się wśród laureatów konkursu tzw."Złotej Dziesiątce" . W 1964 roku rozpoczął współpracę z rockowym zespołem "Niebiesko Czarni" stając się wkrótce głównym wokalistą oraz kompozytorem grupy. Na przełomie lat 1960-70 był jedną  z największych gwiazd polskiej estrady zdobywając wraz z zespołem wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Największe przeboje Wojtka Kordy: "Niedziela będzie dla nas" , "Andrea Doria", "Na betonie kwiaty nie rosną" rozchodziły się na płytach w setkach tysięcy egzemplarzy i należą nadal do klasyki polskiego rocka. W roku 1973 odbyła się w Gdyni premiera stworzonej przez "Niebiesko- Czarnych" rock opery "NAGA".  Trasa koncertowa tego widowiska objęła również Szczecin - wystawiono ją kilkakrotnie w sali byłego kina "Promień". 

Symboliczne wręcz wynagrodzenia za koncerty w tych latach spowodowały dążenie muzyków do zagranicznych wojaży i tak po rozwiązaniu zespołu Wojciech Korda znalazł się na kontraktach w hotelach Finlandii i Norwegii. Z powodu przedwczesnego rozpadu grupy "Niebiesko-Czarnych" , polscy słuchacze stracili z pewnością sporo dobrej muzyki, którą Wojtek Korda mógłby stworzyć, gdyby nadal komponował i koncertował w kraju. 

Dziś, po kilku ciężkich udarach mózgu legendarny muzyk pozostał bez środków na leczenie i rehabilitację, dlatego przyjaciele oraz wielbiciele jego talentu organizują w Domu Kultury "13 Muz" koncert charytatywny, w czasie którego posłuchamy czołowych szczecińskich zespołów i weźmiemy udział w licytacji płyt z autografami Wojtka Kordy. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na leczenie oraz rehabilitację artysty.

Dom Kultury "13 MUZ"
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
Niedziela - 3 lutego 2019 r., godz. 19:00
WSTĘP WOLNY

Jacek Siwek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe