Trzy nominacje do Oscarów dla "Zimnej wojny"

  • 23.01.2019, 08:18 (aktualizacja 25.02.2019, 04:28)
  • Jacek Siwek
Trzy nominacje do Oscarów dla "Zimnej wojny"
"Zimna wojna" podbija światowe ekrany.

Po sukcesach na europejskich festiwalach, film "Zimna wojna" cieszący się zachwytem międzynarodowej krytyki zrobił kolejny krok do osiągnięcia światowej sławy.

Dzieło Pawła Pawlikowskiego uzyskało trzy nominacje do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscary - to najbardziej prestiżowe wyróżnienia w świecie filmu, zapewniające jednocześnie twórcom obrazu światową sławę oraz sukces finansowy.  Polska produkcja znalazła się wśród kandydatów do Oscarów w kategoriach : najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyseria oraz najlepsze zdjęcia, za które nominację uzyskał Łukasz Żal.

Ogłoszenie wyników głosowania i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Gali Filmowej w Los Angeles 24 lutego. Poniżej publikujemy listę nominowanych filmów, wśród których za najgroźniejszego konkurenta "Zimnej wojny" uznaje się "Romę" Alfonso Cuaróna.   

FOREIGN LANGUAGE FILM

Colombia, “Birds of Passage”
Denmark, “The Guilty”
Germany, “Never Look Away”
Japan, “Shoplifters”
Kazakhstan, “Ayka”
Lebanon, “Capernaum”
Mexico, “Roma”
Poland, “Cold War”
South Korea, “Burning”

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe