Opublikowano wyniki badań religijności Polaków

  • 15.01.2019, 02:55 (aktualizacja 25.02.2019, 04:38)
  • Jacek Siwek
Opublikowano wyniki badań religijności Polaków
Zachodniopomorskie outsiderem w statystykach religijności

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował 8 stycznia  wyniki badań dotyczących religijności Polaków w 2017 roku. W niedzielnych mszach świętych uczestniczyło ponad 38% polskich katolików, natomiast do Komunii Świętej przystąpiło 17%. Odnotowano niewielki wzrost (ok. 1%) w porównaniu z badaniami wykonanymi w roku 2016.

Najliczniej w kościołach modlą się wierni z diecezji tarnowskiej, gdzie odnotowano wskaźnik 71,7% obecności na mszy. Diecezja szczecińsko-kamieńska znalazła się ze wskaźnikiem 24.% na końcu klasyfikacji.

Z danych udostępnionych przez ISKK wynika, że w porównaniu do roku 2016 o 5% wzrosła ilość chrztów, spadła natomiast o 3% liczba osób przystępujących do bierzmowania.

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe