Brak kilkunastu nauczycielek w przedszkolu nr 74

  • 08.01.2019, 00:58 (aktualizacja 13.01.2019, 12:08)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Brak kilkunastu nauczycielek w przedszkolu nr 74 pixabay
Kiedy rano rodzice z dziećmi pojawili się w przedszkolu, okazało się, że większość nauczycielek jest na zwolnieniu lekarskim.

Protest czy choroba? Na co dzień w tym przedszkolu pracuje 25 nauczycielek. Obecnie sześć nauczycielek, sprawuje opiekę nad dziećmi. Pozostałe panie są na zwolnieniu lekarskim. Rodzice pozostawili w przedszkolu tylko 28 dzieci, choć normalnie uczęszcza tu 300 przedszkolaków. 

W całej Polsce nauczyciele masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. To forma strajku, a wśród postulatów m.in. podwyżka płac oraz niegodzenie się ze skutkami reformy oświaty.  Nauczyciele mobilizują się do strajku za pomocą tzw. poczty pantoflowej informując się o postulatach i kształcie protestu.

Co jednak mają zrobić rodzice w przypadku, kiedy rano dowiadują się o masowych zwolnieniach nauczycieli? Według przedstawiciela ZUS-u, w przypadku takiego nieprzewidzianego zamknięcia żłobka,przedszkola lub szkoły, rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe