Obiekty rekreacyjne w centrum uwagi władz miasta.

  • 10.01.2019, 20:45 (aktualizacja 10.04.2019, 01:32)
  • Jacek Siwek
Obiekty rekreacyjne w centrum uwagi władz miasta.
Miasto zadba o nasz wolny czas.

Rok 2019 zapowiada się jako przełomowy w zakresie inwestycji na rzecz sportu i rekreacji w Szczecinie. Poza nie pozbawionym problemów finalizowaniem umowy na budowę nowego stadionu oraz kontynuacją prac nad renowacją nadodrzańskich bulwarów i Łasztowni, powstanie kilka nowych obiektów służących rekreacji mieszkańców Szczecina, a także gości naszego miasta. 

Najbliższa inwestycja, to stworzenie kosztem prawie 15 mln. zł. nowego kąpieliska "Dziewoklicz".  Prace obejmą budowę placów zabaw, zaplecza sanitarno - gospodarczego, obiektów gastronomicznych, promenady, boisk sportowych oraz pola namiotowego z przyłączami  dla przyczep campingowych . Obiekt ma być ukończony do jesieni bieżącego roku, jednak plaża z placami zabaw i boiskami będzie oddana do użytku w czerwcu, przed inauguracją sezonu letniego.

Również w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac przy najnowocześniejszym aquaparku w Polsce, który ma powstać na terenie dawnej Gontynki.  FABRYKA WODY - bo tak nazywać się będzie nowe centrum  wodnej rozrywki, to prawie 3000m2 powierzchni basenów, wodospady,  zjeżdżalnie, sauny oraz masa innych atrakcji.  Oprócz walorów rozrywkowych i rekreacyjnych znajdzie się tu miejsce na centrum edukacyjne, w którym goście będą zapoznawać się z tajnikami nauk nierozłącznie związanych z wodą - fizyki oraz chemii. Przewidywane  nakłady na budowę Fabryki Wody wyniosą około 150 mln. zł.

W ostatnich dniach radni podjęli także decyzję o dofinansowaniu renowacji lotniska w Dąbiu, które ma pozostać obiektem nie tylko sportowym, lecz również  przystosowanym go do lotów turystycznych oraz biznesowych.

Plany są piękne, z pewnością też cieszą mieszkańców naszego miasta. Miejmy nadzieję że realizacja ich będzie bardziej sprawna i efektywna, niż  rozciągające się przez kolejne kadencje Prezydenta oraz Rady Miasta przygotowania do budowy nowego stadionu Pogoni. 

Jacek Siwek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe