Czy Robert Kubica będzie autorem sensacji w F1 ?

  • 29.12.2018, 16:42 (aktualizacja 19.02.2019 23:22)
  • Jacek Siwek
Czy Robert Kubica będzie autorem sensacji w F1 ?
Powrót Kubicy do "Formuły 1" przyjęty z radością przez fanów , ale ze sceptycyzmem przez niektórych kierowców i działaczy.

Po ośmiu latach przerwy spowodowanej poważnym wypadkiem na trasie rajdu samochodowego, znowu zobaczymy Roberta Kubicę na torze wyścigowym. Większość osób związanych z Formułą 1 z radością, ale i z niedowierzaniem przyjęła powrót Kubicy za kierownicę bolidu.  Nawet wśród bliskich przyjaciół Roberta pojawiły się głosy, że jest to wielkie wyzwanie dla polskiego kierowcy, który stawia na szali swoją reputację, choć to, co osiągnął powracając na tor, jest już jego wielkim sukcesem. Kontrakt  Kubicy można też uznać za rozsądne posunięcie teamu Williamsa, zwiększające szansę na poprawę wyników w 2019 roku.  W ubiegłym sezonie zespół Williamsa zatrudniając dwóch młodych kierowców nie odniósł sukcesu, a wręcz przeżył klęskę, zajmując indywidualnie w większości wyścigów końcowe lokaty, a w podsumowaniu sezonu ostatnie miejsce wśród producentów. Do dziś nie wiadomo, czy fatalne wyniki Williamsa były skutkiem jedynie nieudanej konstrukcji pojazdu, czy też niezbyt wysokimi kwalifikacjami kierowców - Sirotkina i Strolla . W obecnym sezonie partnerem Roberta Kubicy będzie utalentowany młody zawodnik - George Russell. Na wynik sportowy w wyścigach samochodowych ma wpływ nie tylko kierowca, lecz wiele czynników, w tym przede wszystkim samochód. Jeżeli Kubica znajdzie się w zawodach w 2019 roku na punktowanych miejscach, czyli w pierwszej dziesiątce, będzie to potwierdzeniem wielkiej klasy polskiego sportowca.  Williams nadal boryka się z trudnościami finansowymi, więc jest raczej mało prawdopodobne, że tegoroczny bolid będzie konkurencyjny dla czołowych zespołów, jednak wskazówki doświadczonego oraz dobrze zorientowanego w zawiłościach konstrukcyjnych pojazdu kierowcy, jakim jest Kubica, mogą stać się źródłem sensacji w Formule1. 

Jacek Siwek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe